12 stycznia 2013

Polska z lotu orła

"Orzeł szybujący wysoko w przestworzach to symbol wolności, siły i majestatycznego piękna. Taki właśnie orzeł na czerwonym polu jest godłem Rzeczypospolitej Polskiej. Spojrzenie z perspektywy lotu orla szybującego wysoko w przestworzach na terytorium, którego jest się jednocześnie historycznym symbolem, wydaje się być szczególnie ciekawe.
Wystawa "Polska z lotu orla" ukazuje przestrzeń z perspektywy niedostępnej dla większości ludzi, ale jednocześnie niezwykle inspirującej."
Zamek Królewski w Warszawie od strony Wisły

Pałac prezydencki w Warszawie

Kraków

Lublin

Gdańsk

Poznań

Tradycyjna zabudowa polskiej wsi, Sulmierzyce
 
Warmia i Mazury

Wisła w Warszawie

Półwysep Helski
 
Śnieżka

Tatry

Autorem powyższych zdjęć jest dr Marek Ostrowski. Serdecznie zapraszam do obejrzenia pozostałych fotografii na jego stronie: www.samper.pl. Czasem dobrze jest spojrzeć na znane miejsca z innej perspektywy. Można na nowo zachwycić się pięknem naszej Ojczyzny... 


Komentarze

 1. Wisły w Wawie tak ładnej się nie spodziewałam! wygląda cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś pięknego............każde zdjęcie wygląda wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wpadłam tu zupełnie przypadkiem a muszę stwierdzić, że blog jest bardzo interesujący. Z pewnością będę tu zaglądała częściej. Dodaję do obserwowanych, liczę na rewanż, no i oczywiście zapraszam do mnie (także prowadzę co nieco o wnętrzach ;) )
  http://poor-substitute-for-passion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite zdjęcia! Najbardziej spodobała mi się Wisła w Warszawie, zanim zobaczyłam podpis, zastanawiałam się, co to może być... I byłam kompletnie zaskoczona. Polska jest piękna, dobrze przypomnieć sobie, jak bardzo :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń