13 grudnia 2012

Kolorowe domy

Jak bardzo kolorowe mogą być nasze domy? Chciałabym przybliżyć Wam odpowiedź na to pytanie paroma zdjęciami. Wielobarwny budynek to nie lada wyzwanie, a jak wiadomo, sztukę tylko krok dzieli od kiczu. Także spójrzmy na przykłady nietypowej architektury i zastanówmy się, które z nich chcielibyśmy mieć w swojej okolicy.

Femour.com, Berlin

Femour.com, Braunschweig (Niemcy)

Femour.com

Ściana tego domu poniżej gra, gdy pada deszcz ;)
Femour.com,

Femour.com

Femour.com

Femour.com

Femour.com, Kopenhaga

Femour.comCasa Batlló, Barcelona

Femour.comOrnate House, Mykonos, Greece

www.facebook.com

Mi chyba najbardziej przypadły do gustu te okiennice na ostatnim zdjęciu. Pomalowane na różne kolory cegły również dobrze się prezentują. I dom witraż! Jest przepiękny! Tylko niezbyt się nadaje na dom mieszkalny.

Gdy jeżdżę po Polsce, spotykam wiele wyróżniających się domów. Niektóre wyróżniają się swoją urodą, architektonicznymi detalami, pięknymi zdobieniami, wyjątkowo zadbanym ogrodem... Jednak większość rzuca się w oczy z powodu okropnie dobranego koloru ścian zewnętrznych. Wściekły róż, fluorescencyjny zielony, pistacja z intensywnie niebieskim dachem. Chyba każdy z nas widział taką "perełkę". Także moja złota myśl na dzisiaj to:
Nie szalejmy!
Nawet jeśli wydaje nam się, że granatowy dom z fioletowym dachem będzie wyglądał najpiękniej na świecie, lepiej popatrzeć dookoła i dostosować się do otoczenia. Jakby wyglądały starówki, gdyby nie składały się z podobnych do siebie kamienic z czerwonymi dachami? Jakby wyglądały greckie wyspy, gdyby ich mieszkańcy przestali malować domy na biało? 

Co o tym sądzicie? Zgadzacie się ze mną czy może jesteście zwolennikami szalonych nowości? Chętnie poznam Wasze opinie, także czekam na komentarze :)
Trzymajcie się ciepło!


PS. Pamiętajcie o KONKURSIE. Zostało tylko kilka dni, a nagrody czekają! :)

Komentarze

  1. Bardzo ciekawy post, ostatnie kolorowe okiennice piękne, a grająca podczas deszczu fasada nasuwa pytanie czy mieszkańcy modlą się o deszcz, czy w czasie deszczu o to, by już przestał ;)

    OdpowiedzUsuń