9 grudnia 2012

Kolczyki i inne błyskotki

Biżuteria to wspaniała sprawa! Każda kobieta ma jakieś swoje ukochane błyskotki, które zakłada od święta lub na co dzień. Póki są to dwie pary kolczyków i naszyjnik, sprawa jest dość prosta. Jednak z czasem, gdy nasze kolekcje stają się większe, i większe... nie wiadomo, jak najlepiej to wszystko przechowywać. Zwykłe pudełeczka wydają się wystarczać, jednak gdy po raz kolejny nie możemy doszukać się drugiego kolczyka od pary, a nasze ulubione srebrne łańcuszki tworzą supły z koralami, to znak, że trzeba coś zmienić. 
To dość powszechne zmartwienie, nad którym należy się głębiej zastanowić. Każdy przypadek jest inny, każda kobieta ma inne proporcje pierścionków do bransoletek. Czy w takim razie sprawdzą się tu standardowe kuferki ze specjalnymi uchwytami na każdy element biżuterii? Oceńcie same. Jednak stojaki na kolczyki są już dość uniwersalnym rozwiązaniem. Należy tylko dobrać wielkość do naszych zbiorów.
Dziś jednak spojrzymy także na kilka bardziej pomysłowych rozwiązań. To, co dodaje uroku nam, może też pozytywnie wpłynąć na wystrój naszego domu.

Betty Kreativ Hobby
Powyższe rozwiązanie jest o tyle wygodne, że na poprzecznych prętach możemy zawiesić zarówno kolczyki, jak i naszyjniki, bransoletki. I bardzo ładny ten błękitny kolor! Natomiast poniżej znajdują się dwa stojaki typowe dla kolczyków - jeden standardowy, drugi zdecydowanie nie. Turkusowa tarka z ozdobnymi nóżkami to dowód, że warto się czasem wykazać pomysłowością. Zobaczcie:Femour.com
Tu mamy przykład nadania drugiego życia starym przedmiotom. Na starej ramie okiennej zaczepiono w poprzek sznurki, poprzybijano do drewna malutkie gwoździki... i tak powstało oryginalne, ładne oraz praktyczne miejsce do przechowywania biżuterii

Z potrzeby piękna
dobreprojekty-blog.blogspot.com
Tu mamy przykład dość powszechnie spotykanego w sklepach drzewka. Choć jest bardzo ładne, nie do końca spełnia swoją użytkową rolę. Za dużo biżuterii się na nim nie zmieści, a i mała ilość może wyglądać bardzo chaotycznie przysłaniając kształt stojaka. Jednak jeśli stworzymy jakąś regułę wieszania, np. tylko srebro, całość może robić wspaniałe wrażenie.

A tu druciana siatka w drewniane ramce jako miejsce na kolczyki. Na pierwszym zdjęciu ramka jest bardzo prosta, a na drugim szeroka i zdobiona, przez co całość wygląda jak piękny obraz. Zwróćcie także uwagę, jak są przechowywane naszyjniki i korale - każdy na osobnym haczyku lub na piętrowej paterze. Bardzo estetycznie! Szczególnie ta patera dobrze się prezentuje.

mojewnetrzarskieja.blogspot.com
onewomenshaven.blogspot.com
Teraz rozwiązanie dla miłośników korali. W garderobie za przesuwanymi drzwiami znalazł się cały regał na biżuterię! Zdecydowanie mało popularne rozwiązanie. Jednak jeśli ma się na to miejsce, czemu nie?

onewomenshaven.blogspot.com
Na koniec pomysł prosty, ładny i wygodny - to gałki i uchwyty do szafek przyczepione do deski obitej materiałem. Wszystko odpowiednio dopasowane kolorystycznie. Efekt poniżej:

onewomenshaven.blogspot.com

Co sądzicie o takich rozwiązaniach? Wygodne? Ładne? Jak przechowujecie swoje ozdoby? Czasem naprawdę nie potrzeba wiele, by ułatwić sobie życie. Moja przyjaciółka przed przemeblowaniem trzymała kolczyki na rzemyku rozwieszonym między jakimiś rzeczami na komodzie. Choć brzmi to jak bałaganiarska konstrukcja, całość prezentowała się bardzo efektownie! 

Na koniec przypominam jeszcze o naszym KONKURSIE! Nagrody mówią sama za siebie, także pozostało mi tylko serdecznie Was zaprosić do udziału :)

Komentarze

 1. Ja nie mam aż tyle biżuterii, ale wszystkie pomysły na jej przechowanie są fajne!

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo tu pomysłowo i ciekawie ;)
  pozdrawiam i zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń