2 grudnia 2012

Folklor

pinterest.com
Nowoczesne wnętrza charakteryzują się ascetycznym wyglądem. Dodatki inspirowane sztuką ludową mogą ożywić takie wnętrze i dodać mu przyjaznego charakteru. Te niezwykłe wielobarwne wzory mają ciekawą właściwość wpasowywania się w każde otoczenie. Niezwykle gustownie łączą w sobie często wszystkie kolory tęczy. Czasem, zamiast na siłę poszukiwać innowacji, lepiej odwołać się do tradycji. Folklor to z angielskiego "wiedza ludu".

Urządzając dom możemy sobie pozwolić na mieszanie wzorów z różnych regionów całego świata. Z pewnością ciekawie będą razem wyglądać. By dodać wnętrzu ciepłego charakteru, czasem wystarczy tylko jeden dobrze dobrany drobiazg. Najprostszym elementem w folkowym stylu są kolorowe paski. Zawsze wyglądają cudnie!

Sztuka ludowa to efekt pracy i kreatywności wielu pokoleń. Warto, byśmy wciąż czerpali z niej inspiracje.

www.domosfera.pl
www.urzadzamy.pl, loft w stylu folk

www.urzadzamy.pl, loft w stylu folk

pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com

Poniżej kilka przedmiotów w ludowym stylu, które dobrze by się odnalazły w moim wymarzonym domu. Nie wyczerpują listy ludowych motywów, jakie chętnie bym zobaczyła u siebie, ale mogą stanowić prawdziwe źródło inspiracji. Nie trzeba malować wzorów na drewnianej szafie czy skrzyni, by wprowadzić folk do swojego wnętrza:

1) Oryginalne lustro z mozaiką przedstawiającą łowicką wycinankę. Luster nigdy dość, a to dobrze się odnajdzie w każdym pomieszczeniu. Te koguty takie sympatyczne :)

www.homeartgallery.pl


2 - Kolorowy zegar z filcowych magnetycznych pasków na czarnej tarczy. Paski da się przesuwać, więc każdego dnia możemy mieć inny wzór. Choć różowo-fioletowe barwy nie za bardzo do mnie przemawiają, taki pasiasty zegar uważam za bardzo estetyczny dodatek.

www.homeartgallery.pl


 3) Przepiękna turkusowa poduszka z czarnym wzorem inspirowanym ludowymi wycinankami. Jest rewelacyjna! Nie mogę się na nią napatrzeć...

www.homeartgallery.pl


4) Szara poducha z kolorowym roślinnym motywem. Folk w nowoczesnym wydaniu - super sprawa!

www.designersko.pl


5) Kubki inspirowane polskim folklorem. Oryginalne i nietypowe, a przy tym estetyczne i dość proste. Przyjemne kolory, dużo bieli. Można myć w zmywarce. W sam raz na długie zimowe wieczory :)


www.designersko.pl


6) Podkładki pod kubki, podkładki pod talerze i jako element dekoracyjny stołu. Filcowe wycinanki są piękne w swej prostocie i będą świetnie wyglądały na każdym stole.

www.folkownia.pl


Które przedmioty najbardziej przypadły Wam do gustu? Lubicie folk? Czekam na Wasze opinie :)

Komentarze

  1. Ach to łóżko - wygląda na bardzo wygodne - tylko jeszcze wielka sypialnia do niego by się przydała. ;)
    Notkę o konkursie już dodałam, ale tym razem nie wezmę w nim udziału - może w następnym ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się obraz , który wisi nad łóżkiem.. wzory , poduszki..i pobujałabym się w tym wiszącym fotelu..ah..

    OdpowiedzUsuń