7 listopada 2012

Żółto mi!

Kolor słoneczników. Jego szeroka gama odcieni sprawia, że każdy jest w stanie dobrać coś dla siebie. Żółty. Od delikatnego piaskowego po intensywny jak z żonkili. Kolor zdecydowanie rozjaśniający wnętrze. Możemy nim przemalować całe ściany, bądź wstawić tylko jeden mebel. Jednak żółty żółtemu nie równy. Trzeba bardzo uważać, by nie przesadzić. Ważny jest dobry dobór kolorów uzupełniających. Choć powszechnie radzi się, by korzystać z innych barw ciepłych, takich jak pomarańcze, czerwienie i brązy, ja polecam inną mieszankę. Kolor z przeciwnego krańca na kole barw - niebieski. Prezentuje się w towarzystwie żółtego wyśmienicie. Również uniwersalna biel będzie wyglądała pięknie. Dzięki niej pomieszczenia będą wydawały się większe i nie będą przytłaczać. Również dobrym pomysłem na wprowadzenie koloru słońca jest utrzymanie całego wnętrza w pastelowych odcieniach. Pomogą się uspokoić i zrelaksować.
Kluczem do sukcesu, jak zazwyczaj, jest umiar i zdrowy rozsądek. Jeśli podejdziemy do projektowania z głową, możemy zdziałać cuda!
Choć żółty nie jest najprostszym kolorem do zagospodarowania, nie warto zupełnie z niego rezygnować. Mam nadzieję, że poniższe inspiracje pomogą Wam docenić tę barwę, która świetnie się prezentuje nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz domu. Różne kultury, różne style. Wnętrza małe oraz duże. Nowoczesne kuchnie, romantyczne salony i pałacowe korytarze. Zobaczcie, jak można wykorzystać żółty.

+
fsbo.fizber.com
www.voxarchitectae.com

summerhouse-kalinki.blogspot.com
www.carto.net
www.urzadzamy.pl

Komentarze

 1. Uwielbiam żółte akcenty we wnętrzu, ale niestety bardzo rzadko mam możliwość zastosowania ich ponieważ moi klienci boją się tego koloru
  Pozdrawiam Iwona

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam w dzieciństwie żółty pokój, jak na tym zdjęciu z cytrynami. Wspaniale mi się w nim mieszkało. Nawet w zimie sprawiał wrażenie przytulnego i cieplutkiego.

  Zapraszam na Mikołajki do siebie http://maminkowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. toptrendymeble-pl22 listopada 2012 07:48

  tak :) żółty bardzo pozytywny :)

  OdpowiedzUsuń