28 października 2012

Szare ściany

Gdy myślę o kolorze szarym w architekturze, pierwsze na myśl przychodzą mi blokowiska z wielkiej płyty. Gdy myślę o szarości we wnętrzach, w mojej głowie pojawia się jedynie szara kanapa. Gdy szukam tego koloru w znanych mi mieszkaniach, znajduję jedynie telewizor lub lodówkę. Nie jest to zbyt dobra rekomendacja tej barwy. Ale czy naprawdę szary nie jest godny uwagi?
Na pierwszy ogień idą jadalnie: 

www.homeidea4u.com
redbrickevolution.blogspot.com
www.homplex.pl
andrewbarneslifestyle.blogspot.com

Szary niejedno ma imię. Dzięki różnorodnym odcieniom odnajdzie się w każdym wnętrzu. Pasuje równie dobrze do wiekowych klasycznych mebli, jak i nowoczesnego designu. Spójrzcie tylko, jak ciekawie prezentują się salony w jego wykonaniu:

www.e-mieszkanie.pl

Rewelacyjny obraz na ścianie. Wyróżnia się, narzuca wnętrzu charakter, a zarazem świetnie się tu komponuje. Nie ma co ukrywać - szara ściana jest bardzo dobrym tłem dla dzieł sztuki.

homestrendy.com

Żółty jest teraz kolorem odkrywanym na nowo. Z dnia na dzień coraz modniejszy, powoli wypiera turkusowy. Ale nie oszukujmy się - niedługo zapragniemy u siebie w domu jeszcze innej wspaniałej barwy. Na szczęście w szarym wnętrzu wszystkie odcienie tęczy będą prezentowały się wyśmienicie. 

Więcej o połączeniu szarego z żółtym możecie przeczytać TUTAJ.

www.pytanieomieszkanie.pl

Jeśli komuś takie wnętrze wydaje się zbyt zimne, powinien ocieplić je neutralnymi barwami np. odcieniami beżu i cafe latte. Do tego drewniane meble, książki na półkach, obrazki na ścianie i sukces gwarantowany.

www.pytanieomieszkanie.pl
louinthefishbelly.blogspot.com

andrewbarneslifestyle.blogspot.com

andrewbarneslifestyle.blogspot.com


www.archideko.pl
www.urzadzamy.pl
louinthefishbelly.blogspot.com

Po schodach uciekamy do sypialni. Szary zdecydowanie nie należy do kolorów pobudzających, więc powinniśmy przy nim bez problemu zasypiać. Dodatkowym atutem jest nieograniczona możliwość wyboru pościeli - można kupić każdy zestaw kolorystyczny nie martwiąc się, że "ta limonkowa kołdra nie współgra z naszymi fioletowo-czerwonymi ścianami". Jeśli jednak chcemy wprowadzić pewien stały akcent kolorystyczny, pozwólmy sobie na małe szaleństwo przy wyborze mebli. Co powiecie na czerwoną komodę z poniższego zdjęcia?

www.urzadzamy.pl
pratamax.com
www.urzadzamy.pl
www.urzadzamy.pl
www.madaboutthehouse.com
mix-meble.pl
www.madaboutthehouse.com

I co Wy na to? Daliście się przekonać do tej wyjątkowej barwy na ścianie?

Na koniec jedno before/after. Jak za pomocą sztukaterii można uporać się z pustą ścianą. Podejrzewam, że sam fakt powieszenia lustra-słońca dużo by już poprawił... Niemniej warto wiedzieć, jakie istnieją możliwości. Efekt zdecydowanie ciekawy. Więcej informacji i bardziej szczegółowych zdjęć TUTAJ.

www.decorsystem.pl


Więcej szarych inspiracji znajdziecie w postach oznaczonych etykietą SZARY, np.: