19 października 2012

Książki


Każdy ma jakąś książkę. Jedną, kilka, setki bądź tysiące. Czytamy je raz, może dwa lub trzy, a potem trafiają na półki, by latami się na nich kurzyć. Może szkoda na nie miejsca w domu? Od czego są biblioteki, e-booki? Można czytać nie posiadając na własność papierowych egzemplarzy. Można? Można. Niektórzy rzeczywiście uważają takie rozwiązanie za najwygodniejsze. Ja do tej grupy nie należę i dzisiaj chciałabym Was przekonać, że książki są nie tylko źródłem wiedzy czy przyjemności, ale także wspaniałą ozdobą wnętrza. Tworzą charakter domu. Dają nieograniczone możliwości ułożenia. Są piękne! Nie wazony, nie ramki, obrazki, kwiatki, ale właśnie książki najłatwiej w domu ustawić tak, żeby wyglądały dobrze. Tak naprawdę, każdy układ będzie odpowiedni. Do tego wszystkiego dochodzi walor edukacyjny - kiedy dzieci chętniej sięgną po lekturę, gdy będą musiały pójść po nią do biblioteki, czy wtedy, gdy będzie się to wiązało z sięgnięciem do imponującej domowej kolekcji? W tym temacie nie potrzeba wielu słów, po prostu spójrzcie na poniższe półkowe kompozycje i dajcie się porwać książkowej inspiracji!

Femour.com,
To okno jest niesamowite! Niski parapet, wygodne poduszeczki, dobre oświetlenie - wymarzony kącik czytelniczy.
Femour.com
www.pinoteka.pl
Femour.com
imageshack.us
Femour.com
Femour.com
Femour.com, wejście do księgarni w Lyon we Francji (Rue Neuve) - to taka ciekawostka w temacie; do kopiowania w domu raczej nie zachęcam, mało praktyczne rozwiązanie :)
Femour.com, To również nie jest najlepszy pomysł na przechowywanie książek, ale jako artystyczna instalacja - ciekawe!
Femour.com
Femour.comBiblioteka prawnicza w Monachium 
Femour.com
Femour.com
pinterest.com
Femour.com
Femour.com
pinterest.com
Femour.comIwaki Museum of Picture Books for Children, Fukushima, Japan (by Ken Lee 2010)
pinterest.com
Femour.com
sferawnetrz.pl
Te kolorowe regały, całe ściany półek, schody jako biblioteka, długie drabiny - cudownie mieć taką bibliotekę. Powieści, biografie, reportaże... Do tego dziesiątki albumów ze wspaniałymi zdjęciami zwierząt, ludzi, domów, cudów natury. Tylko żeby jeszcze znaleźć czas, aby wszystko przejrzeć, przeczytać ;)
Oj, książek nigdy dość!