20 sierpnia 2012

Smaki lata

Od początku lata ze wszystkich stron jestem bombardowana zdjęciami pięknych słoiczków. Starannie zamknięte, z owocami w środku są ozdobą domów. Różne kolory, różne wzory, kształty i rozmiary. Spójrzcie sami - czyż nie są piękne?
Poniżej zdjęcia z Potrzeby Piękna stworzone przez Ann Kern i Evę Lindh. Pomidorowy raj po włosku. Zdjęcia z książki "Tuscany style" ed. Angelika Taschen.

Przepis na dżem jabłkowo-bananowy znajdziecie na stronie gzikipyry.pl. Stamtąd też pochodzą te dwa zdjęcia. Czyż te słoiczki nie są urocze? Naklejki na wierzch autorka bloga zrobiła sama. Taki drobiazg, a robi wrażenie :)


To wszystko oraz perspektywa zbliżającej się zimy, kiedy jest non stop ciemno, nikomu nie chce się ruszać z łóżka, a w sklepach nie ma śladu po truskawkach czy malinach, przekonało mnie, aby też spróbować swoich sił w kuchni. 


Teraz na swój moment czekają przetwory i soki z malin oraz wiśni. Słoik z jabłkiem dostaliśmy od mamy. Jeszcze tylko jakieś opisy im dorobię i gotowe. Więc jeśli macie odrobinę czasu, nadmiar owoców i puste słoiki, zachęcam do działania. Satysfakcja gwarantowana! :)
___________________________________________________________________________
Edit: Jeszcze jedno zdjęcie. Słoiczki, już z etykietami, znalazły dla siebie miejsce w kuchni na półce z przepisami. 


Komentarze

  1. aż ślinka cieknie gdy się patrzy na te słoiczki :)

    OdpowiedzUsuń