12 sierpnia 2012

Przestronny prysznic

Niedawno spotkałam się z opinią, że przestronny prysznic za szkłem jest straszny. Muszę przyznać, że bardzo mnie to zaskoczyło - sądziłam, że wszyscy preferują rozwiązania podobne do tego po lewej stronie; że każde rozwiązanie jest dobre, byle mniej klaustrofobiczne od tradycyjnych kabin w stylu tej po prawej. Jednak są osoby, które nie podzielają mojego zdania - warto sobie czasem o tym przypomnieć.


Na szczęście dla nieprzepadających za łazienkową szybą, dającą im wrażenie zbyt otwartej przestrzeni, istnieje dużo innych ciekawych i niestandardowych rozwiązań. Zaczynając od mojej znienawidzonej zasłonki, poprzez matowe bądź przyciemniane szkło, ścianę murowaną i na szklanych pustakach kończąc.

Rozwiązania te mają jedną wielką przewagę nad szkłem, którą powinni docenić wszyscy - nie brudzą się tak łatwo. Na szybie widać każdą kroplę, każdy zaciek. Tutaj nie ma takiego problemu. Powstają jednak dylematy związane z kwestią oświetlenia - czy pod prysznicem zamontujemy dodatkową lampę, czy wpuścimy trochę światła wybierając przezroczyste materiały, czy może zdecydujemy się na połączenie obu tych opcji? Mamy nieograniczone możliwości kolorystyczne, możemy łączyć ze sobą różne metody, tworząc łazienkę jedyną w swoim rodzaju. Czy warto więc z tego rezygnować na rzecz zwykłej kabiny?Komentarze

Prześlij komentarz