14 sierpnia 2012

Niebieskie szkło

Od kilku dni chodzą mi po głowie szklane niebieskie wazony. Szczerze mówiąc, nigdy nie byłam przekonana do szkła w tak intensywnym kolorze, jednak ostatnio coś się zmieniło. Spójrzcie na zdjęcie poniżej. Dobre ujęcie i byłam gotowa lecieć do sklepu, gdyby nie to, że kuchnia jest cała zapełniona i gdybym teraz wcisnęła jeszcze do tego wszystkiego niebieską karafkę, zrobiłby się śmietnik. Nie powstrzymało mnie to jednak przed zatrzymaniem się na dłużej w odpowiednim dziale w IKEI i dokładnym obejrzeniem szklanego asortymentu. W sklepie, o dziwo!, moje niebieskie cuda wyglądały wyjątkowo tandetnie; szczególnie niebieskie szklanki - prawie jak plastikowe. Może miałam zły dzień, a może na wrażenie wpłynęło niekorzystne oświetlenie, bo w katalogu turkusowa karafka wciąż się do mnie pięknie uśmiechała. Wybrałam się więc do sklepu jeszcze raz. Karafki tym razem nie namierzyłam, ale w niebieskich gadżetach jestem po uszy zakochana!
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10154431/
Bo spójrzcie sami na zdjęcia poniżej - turkusowe szkło pełne słońca od razu rzuca się w oczy. To naprawdę ładny kolor! Taki przyjemny dla oka. Kojarzy się z ciepłym morzem; jeszcze tylko piasek, palma i jesteśmy na wakacjach! Niebieskie wazony z kwiatami czy bez, zawsze się prezentują dobrze. Oczywiście, muszą pasować do każdego wnętrza, ale błękit i granat bez problemu połączymy z wieloma innymi kolorami, więc mamy olbrzymie możliwości wystroju.
Zdjęcie z książki "Tuscany style" ed. Angelika Taschen
Zdjęcie z portalu czterykaty.pl

Zdjęcie z lalkiszmaciane.blogspot.com

zdjęcie z IKEA Family Live lato 2011

Zdjęcie z miesięcznika Weranda nr 4/2010

Powyższe trzy zdjęcia z czasopisma Moje mieszkanie nr 8 (168), sierpień 2012
Butelkę z tych dwóch zdjęć namierzyłam u rodziny. Zdjęcia niestety nie są w stanie dostatecznie dobrze ukazać, jak pięknie wygląda szkło w promieniach słońca. Rewelacja!
Gdybyście chcieli sami zabarwić swoje szkła na jakiś kolor, polecam post na blogu utkanezmarzen.blogspot.com. Z tego co widzę, zadanie nie należy do najprostszych, ale nie jest też niemożliwe do wykonania, więc jeśli tylko macie ochotę się pobawić, powodzenia! A oto efekty pracy autorki bloga:


Poniższy wazon widziałam na allegro. Kolor super, cena niska, niestety szkło w dwóch miejscach było obite. Może to lepiej, bo kształt, choć oryginalny, nie do końca do mnie przemówił. Przynajmniej nie jest mi szkoda, że nie kupiłam :)

Przy okazji odkryłam też, że IKEA nie sprzedaje już swoich wazonów-butelek z kwiatkami! Mój biały gdzieś się zapodział w czasie przeprowadzki i coraz bardziej doskwiera mi jego brak, a tu się okazuje, że już nie można dokupić kolejnego. Co gorsza, na allegro też nikt ich nie sprzedaje. Szkoda! Szczególnie, że pewnie skusiłabym się na ten błękit...
  
Zakochałam się w tym kolorze! Naprawdę, nie może go zabraknąć w moim domu. Nie mogę się napatrzeć. 
Zdjęcie z bloga anitasienudzi.blogspot.com
Podzielacie mój niebieski entuzjazm?

Komentarze

Prześlij komentarz