18 sierpnia 2012

Kolorowe umywalki

Dostrzegam coraz większe zmiany na rynku umywalek. Mimo że wciąż zdecydowaną większość stanowią te białe, to jednak mamy spory wybór wśród bardziej wysublimowanych.

Poniższe zdjęcia pochodzą z dekornia.blogspot.com. Umywalki są dziełem autorki bloga. Trafiłam na nie przeglądając produkty na decobazaar.com. Mam nadzieję, że na żywo wyglądają równie ciekawie. Ta soczysta zieleń i intensywny pomarańcz... ach! Cudowne!

Dla poszukujących bogatszych wzorów znalazłam stronę kolorymeksyku.pl. Wybór jest spory, lecz wszystko, jak sugeruje adres strony, w barwach i wzorach typowo meksykańskich. Biorąc pod uwagę, że ostatnio modne są klimaty skandynawskie, te modele nie muszą się cieszyć największym zainteresowaniem. 


Jeszcze bardziej odbiegające od popularnego minimalizmu są umywalki, które znalazłam w magazynie Weranda nr 5/2010. Te malowane arcydzieła inspirowane kulturą Maroka kosztują po kilka tysięcy.
Bliżej natury - umywalka ceramiczna z motywem liści. Zostały odciśnięte w jeszcze mokrej glinie. Źródło: decobazaar.com

 Jeśli nie czujecie się przekonani do koloru, to co powiecie na taki wzór?
zdjęcie z e-instalacje.pl
Jaskrawa zieleń dla odważnych, asymetryczny kształt, nowoczesny design. Dość kontrowersyjny model. Do mnie nie przemówił, chociaż spodziewam się, że w minimalistycznych i surowych wnętrzach może dać niezły efekt.
zdjęcie z urzadzamy.pl

Na koniec żółta umywalka postawiona na prostym blacie. Surowy klimat ciemnego wnętrza i ta słoneczna żółć - przyjemny kontrast.
zdjęcie z meblelazienkowe.net
Tylko jak teraz podjąć właściwą decyzję? Jak wybrać najlepszą umywalkę? Jak się na coś zdecydować, gdy mamy taki wybór kształtów, kolorów i wzorów? Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia! Dla pełnej satysfakcji chyba trzeba mieć w domu kilkanaście łazienek. ;) 
Ale tak naprawdę, już wstępnie coś sobie wybrałam. 
Umywalkę, która najbardziej przypadła mi do gustu, zostawiłam dla Was na koniec. To jedna z prac Doroty Wysockiej-Fugowoj, autorki bloga Dekornia, o którym już wspominałam. Przyjemny niebieski kolor, oryginalna, lecz nie przesadnie szalona - dla mnie perfekcyjna. 

Komentarze

 1. Świetne są te umywalki, widziałam bardzo podobne na żywo w Mexican na ul.Floriańskiej w Krakowie. Jak dla mnie bomba! Styl skandynawski rzeczywiście opanował całą Polskę, a jest przecież tyle innych inspiracji, bardziej ciepłych, kolorowych i pozytywnych.

  OdpowiedzUsuń
 2. W domu na pewno przyda się popielnica, wiem to z własnego doświadczenia. Nie pomyśleliśmy o niej z mężem i później musielismy kombinować aby ją zmieścić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, wygląda świetnie! Mam nadzieję, że mieszkania wrocław sprzedaż nowe okażą się na tyle dobre, żeby ja kupić. Jeśli tak, to podobne umywalki to must-have w moim domu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga Jane, wrocław nowe mieszkania są teraz świetnym pomysłem! Polecam Maślice, to moje osiedle :p
  Co do umywalki - ja mam niebieską i jestem bardzo zadowolona :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń