18 sierpnia 2012

Kolorowe umywalki

Dostrzegam coraz większe zmiany na rynku umywalek. Mimo że wciąż zdecydowaną większość stanowią te białe, to jednak mamy spory wybór wśród bardziej wysublimowanych.

Poniższe zdjęcia pochodzą z dekornia.blogspot.com. Umywalki są dziełem autorki bloga. Trafiłam na nie przeglądając produkty na decobazaar.com. Mam nadzieję, że na żywo wyglądają równie ciekawie. Ta soczysta zieleń i intensywny pomarańcz... ach! Cudowne!

Dla poszukujących bogatszych wzorów znalazłam stronę kolorymeksyku.pl. Wybór jest spory, lecz wszystko, jak sugeruje adres strony, w barwach i wzorach typowo meksykańskich. Biorąc pod uwagę, że ostatnio modne są klimaty skandynawskie, te modele nie muszą się cieszyć największym zainteresowaniem. 


Jeszcze bardziej odbiegające od popularnego minimalizmu są umywalki, które znalazłam w magazynie Weranda nr 5/2010. Te malowane arcydzieła inspirowane kulturą Maroka kosztują po kilka tysięcy.
Bliżej natury - umywalka ceramiczna z motywem liści. Zostały odciśnięte w jeszcze mokrej glinie. Źródło: decobazaar.com

 Jeśli nie czujecie się przekonani do koloru, to co powiecie na taki wzór?
zdjęcie z e-instalacje.pl
Jaskrawa zieleń dla odważnych, asymetryczny kształt, nowoczesny design. Dość kontrowersyjny model. Do mnie nie przemówił, chociaż spodziewam się, że w minimalistycznych i surowych wnętrzach może dać niezły efekt.
zdjęcie z urzadzamy.pl

Na koniec żółta umywalka postawiona na prostym blacie. Surowy klimat ciemnego wnętrza i ta słoneczna żółć - przyjemny kontrast.
zdjęcie z meblelazienkowe.net
Tylko jak teraz podjąć właściwą decyzję? Jak wybrać najlepszą umywalkę? Jak się na coś zdecydować, gdy mamy taki wybór kształtów, kolorów i wzorów? Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia! Dla pełnej satysfakcji chyba trzeba mieć w domu kilkanaście łazienek. ;) 
Ale tak naprawdę, już wstępnie coś sobie wybrałam. 
Umywalkę, która najbardziej przypadła mi do gustu, zostawiłam dla Was na koniec. To jedna z prac Doroty Wysockiej-Fugowoj, autorki bloga Dekornia, o którym już wspominałam. Przyjemny niebieski kolor, oryginalna, lecz nie przesadnie szalona - dla mnie perfekcyjna. 

Komentarze

  1. Świetne są te umywalki, widziałam bardzo podobne na żywo w Mexican na ul.Floriańskiej w Krakowie. Jak dla mnie bomba! Styl skandynawski rzeczywiście opanował całą Polskę, a jest przecież tyle innych inspiracji, bardziej ciepłych, kolorowych i pozytywnych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń