Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

Mieszkanie, które wynajęło się w jeden dzień

7 grudnia, 2017
Zauważyłam, że często właściciele mieszkań na wynajem urządzonych w niezłym standardzie wpadają w pułapkę zawyżania ceny. Nie da się ukryć, że wysoka jakość idzie w parze z ceną! Ale pamiętajmy, że bez przesady.
Pamiętacie bajkę “Żółw i zając”? Zwierzęta wzięły udział w wyścigu, a zając był tak pewny swojej wygranej, że udał się na drzemkę? Żółw wygrał, bo wytrwale dążył do celu i nie robił sobie przerw. Ta historia świetnie oddaje sytuację wynajmowania mieszkania.
Efekt zawyżania ceny jest taki, że chociaż mieszkanie prezentuje się całkiem pięknie, stoi puste czasem nawet przez wiele miesięcy. Przez to właściciel jest zdecydowanie bardziej do tyłu niż gdyby od początku miał niższe wymagania cenowe.
Dlatego, dla przykładu, dzisiaj pokażę Wam mieszkanie, w którym robiliśmy zdjęcia. Wynajęło się w jeden dzień i właściciel nie rozpaczał, że podał zbyt niską cenę, tylko ucieszył się, że udało się tak szybko.
mieszkanie, które wynajęło się w jeden dzień
mieszkanie, które wynajęło się w jeden dzień

zdjęcia: Piotr Motrenko
Historie o właścicielach, którzy podnoszą cenę, gdy szybko znajdą chętnego na wynajem lub zakup i potem bujają się z nieruchomością miesiącami, a nawet latami, ostatecznie schodząc z ceny niżej niż początkowo ustalali, słyszę regularnie. Nie warto! Czynsz sam się nie zapłaci. Więc naprawdę nie ma sensu, by mieszkanie stało puste.
Dajcie znać, jak Wam się podoba to mieszkanie. Fajnie, jakby wszystkie wnętrza na rynku były w podobnym standardzie, prawda? 🙂
Wnętrza Zewnętrza

4 komentarzy

  1. To mieszkanie jest obłędne, nie dziwię się, że szybko zostało wynajęte. Podobne łóżko w sypialnie widziałam w internecie, chyba tutaj: click!. Mega wygodne i pięknie wygląda z tym zagłówkiem. To trochę taka mieszanka stylu skandynawskiego i nowoczesnego. Polecam w każdym razie 🙂

  2. Fajne mieszkanie ale jednak czarne kamienne tło nad kominkiem juz niestety mi się nie podoba.

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down